Nowy Jedwabny Szlak z Polską

foto: 39degN, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: 39degN, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Duda podczas wizyty w Chinach podpisał porozumienie dotyczące tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku. Chińczycy uważają, że nasz region odgrywa kluczową rolę w realizacji tego projektu.

Porozumienie podpisano w obecności prezydentów Polski, Chin oraz przywódców Czech, Słowacji, Serbii i Bułgarii. Dotyczy współpracy w zakresie realizacji projektu „Jednego Pasa i Jednego Szlaku”, m.in. rozwoju kontaktów gospodarczych i infrastruktury państw leżących na jego trasie. Premier Li Keqiang zapowiedział prewencyjną pomoc finansową dla państw Europy Środkowowschodniej.

Zaangażowane w projekt mają być: Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych oraz Fundusz Jedwabnego Szlaku. Jednym z pierwszych elementów projektu ma być budowa szybkiego połączenia kolejowego Budapeszt-Belgrad.

Media chińskie skomentowały, że Polska to najważniejszy partner Chin w Europie Środkowej i Wschodniej. „China Daily” zaznaczył, że w naszej częścij Europy Polskę łączą najsilniejsze relacje gospodarcze z Chinami. Podkreślono też, że polski prezydent wybrał Chiny na pierwszy kraj azjatycki, do którego udał się z wizytą. Ciepło przyjęto też jego przychylne wypowiedzi pod adresem Chin i współpracy polsko-chińskiej.

CWIK/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net