3 marca 2024
Wiadomości

Nowy minister sprawiedliwości

foto: Adrian Grycuk - Praca własna, licencja CC BY-SA 3.0 pl via Wikimedia Commons
foto: Adrian Grycuk – Praca własna, licencja CC BY-SA 3.0 pl via Wikimedia Commons

Nowym ministrem sprawiedliwości w rządzie Ewy Kopacz zostanie Borys Budka. Wczoraj do dymisji podał się Cezary Garbarczyk, szef resortu sprawiedliwości. Powodem były zarzuty w związku z niezgodnym z przepisami uzyskaniem pozwolenia na broń.

Premier Kopacz przy wyborze nowego ministra sprawiedliwości kierowała się przede wszystkim wykształceniem połączonym z praktyką w zawodzie oraz doświadczeniem w działalności publicznej. Dużą rolę odgrywa również młody wiek kandydata.

– Ministrem sprawiedliwości zostanie 37-letni absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Śląskiego. Doświadczony samorządowiec i parlamentarzysta, doktor ekonomi i wykładowca w katedrze prawa Akademii Ekonomicznej. Ponad 60 razy reprezentował polski parlament przed Trybunałem Konstytucyjnym. Ten młody i doświadczony reprezentant województwa śląskiego będzie dobrym ministrem sprawiedliwości – twierdzi Kopacz.

Wczoraj wieczorem premier przyjęła dymisję Cezarego Garbarczyka, który sprawował  funkcję ministra sprawiedliwości od roku 2004. Garbarczyk oświadczył, że swoją decyzje motywował tym, że chce aby sprawa zarzutów w związku z bronią została wyjaśniona jak najszybciej. Dodał, że jest niewinny, ale jako osoba odpowiedzialna uważa, że do jego obowiązku należy rezygnacja ze stanowiska. Podkreślił, że kieruje się przede wszystkim dobrem państwa i wymiaru sprawiedliwości.

Kaoch/onet.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net