2 kwietnia 2024
Wiadomości

Nożownik z Hamburga urodził się w ZEA. Miał nakaz opuszczenia Niemiec

twitter.com/trebevicnet

Niemieckie media informują, że nożownik, który wczoraj dokonał ataku krzyczał „Allah akbar”. Okazuje się też, że urodził się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i miał nakaz opuszczenia Niemiec.

Policja potwierdza, że napastnik urodził się w ZEA. Śledczy podali również, że w nocy z piątku na sobotę doszło do kontroli mieszkania 26-letniego mężczyzny, który w ostatnim czasie mieszkał w jednym z ośrodków dla uchodźców. Tam udało się ustalić kraj pochodzenia napastnika oraz fakt, iż posiadał nakaz opuszczenia Niemiec. Do deportacji 26-latka ostatecznie nie doszło, ponieważ ten nie posiadał żadnych dokumentów. Co ciekawe, niektóre niemieckie media informują, że sprawca ataku utrzymywał kontakty z Salafitami czyli wyznawcami islamu w jego najradykalniejszej odmianie.

Rzecznik policji twierdzi, że „śledczy nie ustalili jeszcze motywów, którymi kierował się napastnik podczas ataku”.

Do zdarzenia doszło w supermarkecie na skrzyżowaniu ulic Fuhlsbüttler i Hermann-Kauffmann. Bandyta zaatakował klientów sklepu, raniąc grupę osób. Następnie, nie zważając na ślady krwi, uciekł z miejsca zbrodni. Po kilkudziesięciu minutach funkcjonariuszom policji udało się zatrzymać sprawcę. Jedna z ofiar nożownika zmarła, pozostali ranni trafili do szpitala. Więcej o samym zdarzeniu pisaliśmy wczoraj (TUTAJ).

Pch24.pl, Kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net