23 czerwca 2024
Kościół i wiaraWiadomości

„Świecka szkoła” pod znakiem zapytania

foto: Freeimages.com
foto: Freeimages.com

Wniosek z inicjatywą powstania „świeckiej szkoły”, przyjęty przez Marszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską, trafi pod obrady nowego rządu. Pomysł dotyczący zaprzestania finansowania lekcji religii w szkołach z budżetu państwa stoi pod dużym znakiem zapytania. Organizatorzy akcji są w ponurych nastrojach.

Pomysłodawcy akcji „świecka szkoła” poinformowali na Facebooku, że będą walczyć. „Nasze podpisy pod projektem zostały przez kancelarię sejmu przyjęte i projekt zostanie skierowany do pierwszego czytania. Ważny etap akcji za nami. Co zrobią posłowie nowej kadencji z naszą ustawą – możemy przewidzieć. Ale to bynajmniej nie oznacza, że kończymy działalność. Wręcz przeciwnie! Waga naszej inicjatywy wzrosła!” – zaznaczyli.

Organizatorzy podkreślają, że kolejne cztery lata to czas przygotowań na nową kadencję, która ma być rzekomo bardziej przychylna dla ich inicjatywy. Nie ukrywają rozczarowania wynikającego z obecnego składu Sejmu, ale nie wykluczają też kolejnej próby zbierania podpisów.

Projekt „świeckiej szkoły” zdobył 150 tys. podpisów. Organizatorom zarzuca się przekroczenie ustawowych terminów. Według nich, cała akcja trwała 2,5 miesiąca. Natomiast wiele środowisk zauważa, że faktycznie zbierano je przez pół roku. Wielu domagało się sprawdzenia całej procedury przez Marszałka Sejmu. Małgorzata Kidawa-Błońska nie odniosła się jednak do tych zarzutów. Poinformowała, że projekt zostanie skierowany do pierwszego czytania.

Mas/pch24.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net