Obama jednak nie przyjmie Dudy. „Zamierzony afront”

foto: YouTube
foto: YouTube

Relacje między Polską a USA zdają się schładzać. Obama nie przyjmie jednak prezydenta III RP Andrzeja Dudy. Dyplomaci twierdzą, że jest to „zamierzony afront”.

„Prez B Obama nie przyjmie @AndrzejDuda w Waszyngtonie. Dep. Stanu rozpatruje schłodzenie stosunków.Wypowiedzi JarKacza i Macier „popularne” – napisał 16 marca na Twitterze Eugeniusz Smolar, były szef Centrum Stosunków Międzynarodowych [pisownia oryg. – red.]. O spotkanie zabiegała strona rządu III RP.

Brak spotkania ma być formą kary dla Polski. Z jednej strony USA nie podoba się kwestia Trybunału Konstytucyjnego i lekceważenia opinii Komisji Weneckiej, z drugiej zaś oliwy do ognia dolały słowa ministra Macierewicza na temat Stanów Zjednoczonych. – Ludzie, którzy budowali swoje państwo dopiero w XVIII wieku, będą mówili nam, co to jest demokracja? – mówił na antenie telewizji TRWAM Antoni Macierewicz.

Symboliczne tylko spotkanie prezydenta III RP z prezydentem USA miało poprawić wizerunek Dudy na arenie międzynarodowej. Dyplomaci i eksperci przewidują, że jest to początek schładzania stosunków między USA a Polską.

CWIK/gazeta.pl, newsweek.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net