Obama o Trybunale Konstytucyjnym

Podczas szczytu NATO nie zabrakło tematu sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Barack Obama wspomniał na ten temat podczas konferencji prasowej, co niezmiernie podekscytowało opozycję i dało kolejny pretekst do uderzenia w rząd.

foto: twitter.com/prezydentpl
foto: twitter.com/prezydentpl

– Wyraziłem prezydentowi Dudzie nasze zaniepokojenie związane z pewnymi działaniami i impasem w zakresie Trybunału Konstytucyjnego – powiedział Obama na konferencji prasowej, która odbyła się tuż po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

– Prezydent Duda bardzo spokojnie wyjaśnił prezydentowi Obamie, na czym polega spór polityczny wokół Trybunału Konstytucyjnego – powiedział dyrektor biura prasowego prezydenta Marek Magierowski. Zapewniał, że temat polskiego Trybunału nie był szeroko omawiany podczas rozmów obu prezydentów w cztery oczy.

Tymczasem opozycja i jej zwolennicy wykorzystują słowa Obamy do krytyki władz związanych z PiS. – Bardzo żałuję, że Barack Obama musiał to powiedzieć. Ale musiał – stwierdził na antenie Radia Zet Andrzej Rzepliński. – Zdziwiłbym się, gdyby nie podniósł kwestii tego, że w Polsce od ośmiu miesięcy jest łamane prawo i zablokowany Trybunał, a oczywiście Andrzej Duda, jak znam życie, te słowa zignoruje – dodał Ryszard Petru. Z kolei redakcja „Krytyki Politycznej” opublikowała nawet cały artykuł poświęcony wypowiedzi amerykańskiego prezydenta, zatytułowany „K*rwa, jaki wstyd”.

miecz/tvn24.pl, wprost.pl, dziennik.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net