17 maja 2024
Wiadomości

Obowiązkowe szczepienia na HPV niebezpieczne

Szczepienie które ma walczyć z HPV nie zostało wystarczająco sprawdzone pod kątem ubocznych skutków – ostrzegają niemieccy eksperci. Wdrożenie obowiązkowego szczepienia uważają za „totalny absurd”.

Eksperci twierdzą, iż szczepionka przeciwko HPV (wirusowi brodawczaka), który jest przyczyną raka szyjki macicy, nie została dostatecznie przetestowana w stosunku do skutków ubocznych.

– Regularne badania zmniejszają tego typu ryzyko zachorowania aż o 90 proc., a w przypadku szybkiego wykrycia nowotworu, sprawia to, że rak nie jest śmiertelny. Nawet zaszczepione osoby są zagrożone rakiem szyjki macicy. Czy szczepionka faktycznie obniża ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy dowiemy się dopiero za kilka lat –   powiedział dr Hirte którego zdaniem jest iż istnieją inne sposoby pozwalające zmniejszyć zachorowanie na raka szyjki macicy.

– Lekarze w Polsce informują jedynie o lekkich odczynach poszczepiennych typu obrzęk i gorączka oraz pomimo ustawowego obowiązku nie rejestrują niepożądanych odczynów poszczepiennych. Nie ma też funduszu odszkodowań dla ofiar szczepień – wypowiada się  Justyna Socha z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP.

Stowarzyszenie  wystosowało wniosek do rządu: „Skoro jest ryzyko, musi być wybór”.  Prosi w niej o zdjęcie obowiązku szczepień i wprowadzenia dobrowolności jak 16 innych państw Europy.

Pitz/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net