24 maja 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Obrońcy wiary przyrównani do Moczara

foto: YouTube
foto: YouTube

Ks. Andrzej Luter, znany ze współcelebry Mszy św. w warszawskim kościele ss. Wizytek, podczas której udzielono w sposób niegodny Komunii Św. byłemu prezydentowi, jednoznacznie ocenia i kategoryzuje Kościół w Polsce.

Na łamach „Tygodnika Powszechnego” kapłan mocno martwi się o środowiska, które są czujne i obserwują zagrożenia płynące ze strony współczesnych „progresistów” i „naprawiaczy” Kościoła. „Współcześni obrońcy czystości wiary znakomicie posługują się językiem moczarowców, czyli narodowych komunistów, którzy swoje apogeum wpływów mieli w marcu ’68” – czytamy słowa ks. Lutra w „TP”.

Co jednak budzi jego największą irytację? Oczywiście stanowisko Episkopatu w sprawie ustawy o in vitro i słowa biskupów wyrażane po Mszy św. „dziękczynnej” w intencji Komorowskiego, który wcześniej złożył podpis pod ustawą w tej sprawie. Stąd epitety i pomysł przyrównania ludzi Kościoła do jednego z najgorszych komunistycznych siepaczy. Najwyraźniej ks. Lutrowi obce są liczne świadectwa współbraci w kapłaństwie, którzy doświadczyli na sobie komunistycznych prześladowań za czasów Moczara.

Wygłaszając swoistą laudację rzekomych zasług byłego prezydenta, dołączył do duchownych, którzy od dłuższego czasu wyrażają „zdania osobne” i są przez to bardzo chętnie nagłaśniani i goszczeni przez media, tradycyjnie wrogo nastawione do Kościoła i polskiej tradycji.

Ks. Luter obawia się, że polski Kościół zdominuje nurt wykluczania duchownych, którzy kontestują i nie zgadzają się z kierunkiem tradycyjnego pojmowania zasad wiary. Duchowny kieruje te słowa wprost do hierarchii kościelnej. Zapomina tym samym, że uporczywe głoszenie poglądów sprzecznych z nauką Kościoła, bycie z Nim „na bakier”, z mocy samego Prawa Kanonicznego może skutkować karami i ekskomuniką.

Niestety, nie uniknęliśmy otwartego sprzeciwiania się nauce Kościoła. Fala progresywizmu dotarła także do ojczyzny Św. Jana Pawła II. Modernistyczny kościół na Zachodzie mało kogo dziś obchodzi. A wierni, którzy jeszcze trwają w nauce Kościoła, są przeciwni eksperymentom liturgicznym, „podlizywaniu” się określonym frakcjom ideologicznym i „postępowym” mediom. Mimo to, ks. Luter tęskni do innego Kościoła. Jego zdaniem, katolicyzm nie jest integrystyczny ani konserwatywny, lecz cechuje się „afirmacją świata, ruchu, młodości i przyszłości”.

Dziwna to wizja Kościoła, skoro pachnie na odległość frazeologią znaną z ideologii totalitarnych.

Źródło: pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Grzegorz Mucha

Z urodzenia Warszawiak, z zamiłowania historyk, z wykształcenia administratywista i politolog, z potrzeby serca publicysta, z przekonania prawicowiec

Więcej artykułów autora

Grzegorz Mucha

Z urodzenia Warszawiak, z zamiłowania historyk, z wykształcenia administratywista i politolog, z potrzeby serca publicysta, z przekonania prawicowiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net