6 kwietnia 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Oczyszczony z zarzutu pedofilii ksiądz oskarża policję

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Do sądu w St. Louis (Missouri, USA) wpłynął akt oskarżenia skierowany przez katolickiego kapłana przeciw 2 miejscowym policjantom, władzom municypalnym i prawnikom reprezentującym rodziców rzekomej ofiary. Wcześniej osoby te bezprawnie aresztowały księdza i wytoczyły oskarżenia, które okazały się kłamliwe.

Prawnicy reprezentujący o. Josepha Xiu Hui Jianga mówią o ogromnej i niezasłużonej krzywdzie. „Oskarżenie o pedofilię zniszczyło życie wspaniałego młodego kapłana” – to słowa z pozwu, który adwokaci pochodzącego z Chin księdza skierowali do sądu. Kapłan został oskarżony o to, że w latach 2011-2012 w katolickiej szkole przy bazylice katedralnej w St. Louis miał molestować 12-letniego chłopca. Jednak w zeszłym miesiącu prokurator umorzył sprawę, ponieważ rzekoma ofiara przyznała się do wysunięcia zarzutów pod wpływem swojego ojca.

Na wiadomość, że syn chyba jest gejem, ojciec zasugerował mu, że to wynik molestowania seksualnego. Wcześniej rodzice chłopca usiłowali na podstawie fałszywych oskarżeń wymusić „odszkodowania” od Kościoła katolickiego w innej sprawie.

Pozew o. Jianga rozciąga się również na Stowarzyszenie Ofiar Księży Pedofili (Survivors Network of those Abused by Priests), które prowadziło przeciw niemu oszczerczą kampanię medialną. „O. Jiang doświadczył prześladowań religijnych w swoich ojczystych Chinach, a teraz w USA musiał się zmierzyć z taką samą bezprawną dyskryminacją z powodów religijnych i rasowych” – czytamy w treści pozwu.

Mug/catholicregister.org

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net