„Oczywiście, że mamy wolne media!”. To nie wypowiedź z kiepskiego kabaretu, ale teza Lichockiej w Polskim Radiu

– Oczywiście, że mamy wolne media. To jest zupełnie inna sytuacja niż w czasie rządów Platformy Obywatelskiej i PSL kiedy media zwłaszcza publiczne były przez te partie spacyfikowane i mówiły jednym głosem wszystkie telewizje i nie było wtedy wolności i pluralizmu – twierdziła poseł Joanna Lichocka w „Sygnałach dnia” Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Jest to oczywiście kłamstwo, ponieważ nawet w TVP wówczas zapraszano gości z wielu ugrupowań i prowadzono z nimi rozmowy, zaś osoby pracujące w telewizji rządowej nie były wyrzucane z anteny za swoje poglądy. Nawet za PO Jan Pospieszalski prowadził swój program, w którym m.in. wskazywano na policyjne prowokacje za rządów PO-PSL na Marszu Niepodległości, podczas gdy dzisiaj zdejmowane są jego programy z anteny za to, że lekarze (sic!) wypowiadali się sceptycznie o polityce rządu w kontekście tzw. pandemii.

– Ja przypomnę taki najbardziej drastyczny przykład cenury, jaka obowiązywała wtedy w mediach, kiedy Bronisław Komorowski został wezwany przed sąd, żeby opowiadać o swoich związkach z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi i wtedy wszystkie kamery były na miejscu i wszystkie były na tej sali rozpraw, ale żadna z nich nie nadawała dla widzów i tylko Michał Rachoń z Niezależnej, z portalu Niezależna, z Gazety Polskiej i Telewizja Republika, bo wtedy dla tych trzech tytułów nadawał, transmitował tę zeznania przez telefon – kontynuowała Lichocka.

Sytuacja jak widać podobna, jak do tej podczas marszów o wolność przeciwko lockdownowi w Polsce albo podczas Marszu Suwerenności, choć tego poseł chyba nie dostrzega, lub dostrzec nie chce.

300polityka.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.