Od marca rząd odpuszcza większość restrykcji. Nadal będą próby wymuszania masek i bezsądowy areszt domowy (WIDEO)

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziś, że od 1 marca większość restrykcji przestanie obowiązywać. Nadal pozostanie jednak w mocy tzw. kwarantanna – czyli bezsądowy areszt domowy – oraz próby wymuszania noszenia masek w zamkniętych pomieszczeniach i komunikacji publicznej, choć sądy niemal bez wyjątków stawały w tego typu sprawach po stronie obywateli.

– Znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne, ograniczamy obostrzenia, które do dzisiaj obowiązywały, nadal będzie obowiązywało tylko noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach komunikacji publicznej, w sklepach – tam, gdzie rzeczywiście ten dystans między ludźmi jest bliski – powiedział premier Morawiecki na dzisiejszej konferencji.

– Przywracamy również normalną pracę w urzędach. W urzędach obowiązywała praca zdalna, w firmach, przedsiębiorstwach zalecana była praca zdalna, dzisiaj znosimy to zalecenie, dzisiaj urzędy wracają do normalnego funkcjonowania – dodał Morawiecki.

Zaznaczył też, że „utrzymujemy izolację i kwarantannę dla domowników, ale w tym skróconym czasie i będziemy obserwować, to co się dzieje w innych krajach”. Następnie zaś przyznał, że „śmiertelność i hospitalizację wywołane wariantem Omikron są dużo niższe niż w przestrogach, których słuchaliśmy i przestrzegaliśmy”.

Jednocześnie próbował usprawiedliwiać, dlaczego jeszcze część restrykcji pozostanie. – Omikron jest nieporównywalnie mniej niebezpieczny niż Delta. Dziś głównie osoby, które umierają, to są osoby, które dawniej się zaraziły i umierają z powodu poprzedniej pandemii koronawirusa, która już jest wyparta. Dlatego robimy to w sposób wyważony, nie tak jak kraje, które zniosły już absolutnie wszystkie obostrzenia – mówił.

Minister pandemii Adam Niedzielski ocenił, że teraz znoszone są restrykcje „o charakterze gospodarczym”. Natomiast „w perspektywie kilku tygodni lub miesięcy” zostaną zniesione „restrykcje o o charakterze epidemiologicznym”.

Od 1 marca rząd będzie więc próbował terroryzować nas za brak maski w pomieszczeniach zamkniętych oraz w komunikacji publicznej. Oprócz tego narzucać będzie bezsądowy areszt domowy dla osób z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 oraz współdomowników. Areszt bez sądu będzie dotyczył także osób przyjeżdżających zza granicy, które nie posiadają paszportu covidowego.

onet.pl / facebook.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net