Odgrażała się czystym. Podała się do dymisji z powodu śledztwa antykorupcyjnego

Premier Nowej Południowej Walii w Australii, Gladys Berejklian, która zasłynęła niedawno z groźby, że „życie dla niezaszczepionych będzie bardzo trudne”, podała się do dymisji. Powodem jest wszczęte przeciwko niej śledztwo antykorupcyjne.

Stanowa komisja walki z korupcją ICAC ogłosiła, że przygląda się relacji byłej już premier Berejklian z byłym posłem Darylem Maguirem. Przez pięć lat byli parą, ale nie poinformowali o tym australijskiej opinii publicznej. W tym kraju jest to słusznie odebrane jako niebywały skandal. Organizacje, do których należał Maguire, otrzymywały granty od państwa. ICAC bada, czy nie nastąpił tutaj konflikt interesów.

Wobec byłego posła od trzech lat toczy się oddzielne postępowanie. Wyszło wówczas na jaw, że miał interesy z zagranicznymi deweloperami. Umowy były nielegalne z perspektywy australijskiego prawa. Była premier twierdzi, że zerwała relację ze swoim partnerem, gdy się o tym dowiedziała.

Gladys Berejklian przekonuje, że jest niewinna i nie podejmowała nielegalnych działań. – Chcę powiedzieć jasno, że wszystkie decyzje, które podjęłam jako minister lub premier Nowej Południowej Walii, były podyktowane dobrem mieszkańców stan – powiedziała Gladys. – Moja rezygnacja z funkcji premiera nie mogła nastąpić w gorszym momencie, ale moment ten jest całkowicie poza moją kontrolą. ICAC zdecydowała się podjąć postępowanie w kluczowych tygodniach najtrudniejszych czasów w historii Nowej Południowej Walii – dodała i wyraziła żal, że „nie będę w stanie dokończyć swojej misji i zapewnić mieszkańcom Nowej Południowej Walii przejście do swobodnego życia z covidem”.

Gladys Berejklian zasłynęła niedawno ze skandalicznej groźby wobec osób, które nie przyjęły nieprzebadanego preparatu na koronawirusa. – Życie dla niezaszczepionych będzie bardzo trudne przez czas określony – powiedziała kilka dni temu i dodała, że osoby czyste nie będą mogły korzystać w Australii ze sklepów, restauracji czy miejsc rozrywki i to nawet wówczas, gdy władze restrykcje już zdejmą.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Odgrażała się czystym. Podała się do dymisji z powodu śledztwa antykorupcyjnego

  • 5 października 2021 o 09:12
    Permalink

    qrfa jedna

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net