Odnaleziono masowe groby ofiar ISIS

Foto: twitter.com/neildoyle01
Foto: twitter.com/neildoyle01

Szczątki ofiar zamordowanych przez dżihadystów odkryto na terenach odbitych z rąk ISIS. Zabici to przede wszystkim iraccy żołnierze i przedstawiciele mniejszości religijnych, m.in. jazydzi.

Masowe groby odnaleziono w kilku miejscach kraju: na północy, w okolicach miast Sindżar i Tikrit, na zachodzie w pobliżu Anbar oraz w centralnej części Iraku, w Ramadi. W tym ostatnim mieście szacuje się, iż odkrytych ciał ofiar ISIS jest około czterdziestu. Wszyscy zabici są ofiarami Państwa Islamskiego – tereny, na których znaleziono ciała, zostały niedawno odbite z rąk dżihadystów.

O makabrycznym odkryciu poinformował publicznie specjalny przedstawiciel pomocniczej misji ONZ w Iraku, Jan Kubis. – Jak najsurowiej potępiam nieustające zabójstwa, porwania, gwałty i tortury, jakich ISIS dopuszcza się na Irakijczykach – zadeklarował oficjalnie Kubis. Zaznaczył, iż masowe mordy dokonywane przez Państwo Islamskie to „zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne, a nawet ludobójstwo” oraz zaapelował do pomoc dla potrzebujących Irakijczyków.

CWIK/Panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net