29 lutego 2024
WiadomościWojskowość

Ofensywa na Kijów?

Według słów byłego doradcy Władimira Putina, szykowana jest wielka ofensywa w kierunku centralnej Ukrainy. Inwazji mogą towarzyszyć zamachy oraz rozruchy społeczne.

– Trwają przygotowania do nowej fazy walk. Będzie to atak obejmujący nie tylko Donbas, ale także Ukrainę Centralną – powiedział w Hromadske TV Andriej Iłłarionow, były doradca rosyjskiego przywódcy.

Według Iłłarionowa rozpoczęcie ofensywy może rozpocząć się nawet w ciągu kilku najbliższych dni. Jej celem ma być potężne osłabienie obecnych władz Ukrainy. Były doradca dodał, że w celu zwiększenia efektu, wykorzystane mogą być takie środki jak: intensyfikacja walk w Donbasie, zamachy terrorystyczne oraz próby wywołania rozruchów społecznych przeciwko neo-banderowskim władzom.

Zachód coraz mniej zgadza się w sprawie kryzysu na wschodzie. Ostatnio były prezydent Francji, Nicolas Sarkozy sugerował stronie ukraińskiej, by ustąpiła przed Rosją.

Tymczasem portal kresy.pl podaje, że rzecznik ukraińskiego MSZ, Jewhen Perebyjnis opublikował dzisiaj na swoim Twitterze mapy, które podważają obecną granicę Polsko-Ukraińską. Według nich Chełm i Ziemia Chełmska znajdują się w granicach Ukrainy. Władze Polski nie zareagowały dotychczas na ten incydent.

ZOBACZ ATAK ROSYJSKICH MYŚLIWCÓW

CWIK/kresy.24.pl, rp.pl, kresy.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

2 komentarze do “Ofensywa na Kijów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net