Ofiara gwałtu z Maroko popełniła samobójstwo

Pixabay
Pixabay

Nastolatka z Maroko, która padła ofiarą zbiorowego gwałtu, popełniła samobójstwo przez podpalenie. Sprawcy grozili 16-latce publikacją zdjęć z zajścia.

Do dramatu doszło, gdy 8 mężczyzn porwało i zbiorowo zgwałciło nastolatkę z miejscowości Ben Guerir (70 km na północ od Marrakeszu). Rodzina ofiary zgłosiła sprawę na policję. Sprawców zatrzymano, lecz decyzją prokuratury zostali zwolnieni z aresztu.

Po wyjściu na wolność oprawcy zagrozili nastolatce, że opublikują zdjęcia zrobione przez nich telefonami w trakcie gwałtu. 16-latka postanowiła popełnić samobójstwo przez podpalenie. Z poparzeniami trzeciego stopnia dziewczyna trafiła do szpitala, gdzie później zmarła. Autopsja wykazała, że nastolatka była w ciąży.

Marokańskie organizacje pozarządowe podają, że 80 proc. ofiar przemocy seksualnej w tym kraju to dzieci poniżej 14 roku życia. Do 2014 roku w państwie tym obowiązywało prawo, które dopuszczało uniknięcie odpowiedzialności karnej przez gwałcicieli nieletnich dziewcząt, jeśli oprawcy poślubili swoje ofiary.

Maj/gazeta.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net