Ofiary Majdanka znów znieważone

foto: Alians PL, licencja GFDL via Wikimedia Commons
foto: Alians PL, licencja GFDL via Wikimedia Commons

Ukraiński neonazista umieścił w sieci zdjęcia, na których wykonuje neonazistowskie pozdrowienie na terenie dawnego obozu KL Majdanek. Miesiąc temu obraźliwe gesty na tle zdjęć Majdanka zamieścił student, również z Ukrainy.

Na fotografiach widać, jak pochodzący z Mariupola Denis Szubin bez skrępowania wykonuje gest stosowany na co dzień przez członków neonazistowskiego pułku „Azow”. Pojawia się on zresztą na innych zdjęciach Szubina, podobnie jak swastyki oraz flagi UPA, a także zdjęcia Goebbelsa, Hitlera i Goeringa oprawione w ramki. Na zdjęciach, które mężczyzna umieszczał w sieci, widać również, jak mężczyzna pokazuje podniesiony w górę kciuk stojąc przed barakami, gdzie przebywali niegdyś więźniowie obozu.

Szubin miał powiązania „Azowem”, niejednokrotnie udostępniał w sieci dane kontaktowe dla chętnych, którzy chcieli do formacji dołączyć. Należał również do organizacji Misanthropic Division, która wprost nawiązuje do symboliki dywizji SS Dirlewanger. Jeszcze wczoraj informacje o sprawie można było znaleźć na portalu wykop.pl – dziś zostały one usunięte.

MGOT/kresy.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net