2 marca 2024
Wiadomości

Ojciec ruchów pro-life nie żyje

Wczorajszego dnia prezes Life Issues Institute, dr Jack Willke odszedł niespodziewanie do Boga. Razem z żoną Barbarą, byli uznani za założycieli światowego ruchu pro-life.

Jack i Barbara Willke to małżeństwo, które dało największy wkład dla rozwoju ruchów i edukacji pro-life w wymiarze ogólnoświatowym. Jako lekarz ginekolog i pielęgniarka, poświęcili oni swój czas na organizowanie konferencji dotyczących obrony życia dzieci nienarodzonych oraz stworzyli system edukacji, mający chronić dzieci w łonie matki. Pierwsze wykłady małżeństwa miały miejsce w 1971 roku, tj. na dwa lata przed legalizacją aborcji w Stanach Zjednoczonych. Jack i Barbara są autorami 14 książek przetłumaczonych na 32 języki. Razem odwiedzili ponad 80 krajów, dając świadectwo o ochronie życia dzieci poczętych. W Stanach Zjednoczonych, nazywani są „Ojcem i Matką ruchów pro-life”.

Tytuł ten nie jest przypadkowy, ponieważ dr Willke jest znany jako prezes organizacji takich jak: Life Issues Institute, Międzynarodowej Federacji Prawa do Życia i Narodowego Ruchu Prawa Ameryki do Życia. Razem z żoną wyszkolił na całym świecie tysiące osób działających obecnie na rzecz dzieci nienarodzonych. Często gościli wspólnie na audiencjach u papieży czy prezydentów krajów z całego świata. W Polsce państwo Willke zawitali trzykrotnie, w tym raz na audiencji  u Lecha Wałęsy. Warto wspomnieć wizytę dra Willke z 1991 roku, kiedy to podczas dyskusji na temat aborcji w Collegium Medicum UJ dr Willke wsparł rzeczową argumentację obrońców życia, podając fachowe dane i fakty na temat ciąży i jej przerywania. Gratulował on Polakom  prawnej ochrony życia dzieci i ostrzegał przed niebezpieczeństwem decydowania o zakończeniu swojego życia – eutanazji.

Barbara Willke zmarła 24 kwietnia 2013 roku. Dla Jacka było to wydarzenie bolesne, które często wspominał i ciągle odczuwał. Całe ich życie, oprócz działalności pro-life, wyróżniało się nadzwyczajną jednością małżeńską. Jack odszedł z tego świata w sobotę 21 lutego 2015 roku. Zadaniem organizacji pro-life jest ciągłe przekazywanie nauki tego małżeństwa innym oraz nieustanne stawanie po stronie tych, którzy wybrać nie mogą.

Matt/lifesitenews.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net