Olga Semeniuk została przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej

– Wiceminister Olga Semeniuk została wybrana na przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej – poinformowano na stronie rządu. Wśród priorytetów przewodniczącej mają znaleźć się „kreowanie polityki kosmicznej”, „realizacja zadań wynikających z Polskiej Strategii Kosmicznej przyjętej przez rząd w 2017 r.” i „przygotowanie Krajowego Programu Kosmicznego”.

– Zgodnie z Polską Strategią Kosmiczną skoncentrowanie funkcji zarządczej i koordynacyjnej znajduje się w rękach Ministerstwa Rozwoju i Technologii, odpowiadającego za całokształt polityki kosmicznej, przy jednoczesnym zapewnieniu współpracy z innymi resortami oraz partnerami. Polska Agencja Kosmiczna wspiera w tych działaniach MRiT – czytamy w piątkowym komunikacie.

Olga Semeniuk od 10 lat związana jest z obecnie rządzącą oligarchią. W 2011 roku wstąpiła do partyjnej młodzieżówki, później do samej partii. Jeśli chodzi o kwalifikacje kosmiczne, ukończyła Międzywydziałowe Studia Wschodniosłowiańskie na UW, kształciła się również na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Odbyła również studium w Krajowej Szkole Administracji Publicznej.

Semeniuk została członkiem Rady Polskiej Agencji Kosmicznej 4 października. – Wybór wiceminister Semeniuk jest usankcjonowaniem dotychczasowej praktyki, że na przewodniczącego rady wybierano przedstawiciela ministra właściwego do spraw gospodarki – ministra rozwoju. Poprzednikiem Olgi Semeniuk na stanowisku przewodniczącego był dr Robert Tomanek, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, od listopada 2020 roku do sierpnia 2021 wiceminister rozwoju – czytamy na tvn24.pl.

My zaś pytamy: Jak wielkie „postępy” poczynił rząd i jakie w ogóle działania podejmuje, że trzeba utrzymywać tyle osób, zapewne za niemałe pieniądze z naszych kieszeni?

gov.pl / tvn24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Olga Semeniuk została przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej

  • 25 października 2021 o 18:34
    Permalink

    Zawsze mnie zastanawia, w jaki sposób takie osoby „zachęcają” polityków do przyznawania im takich niewątpliwie bardzo dobrze płatnych stanowisk.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net