Olsztyńska policja ściga za antyislamskie plakaty

Policja w Olsztynie wszczęła śledztwo ws. antyislamskiego transparentu, który pojawił się przy ul. Artyleryjskiej w Olsztynie. Przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej z Olsztyna już skomentowali sprawę.

Transparent został zdjęty w piątek rano przez administratora terenu. Jednak policja z Olsztyna postanowiła wszcząć śledztwo na tle rasistowskim i już zabezpieczyła ślady. – Badamy sprawę pod kątem przestępstwa na tle rasistowskim, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności – komentuje sprawę oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie Mariola Plichta.

Transparent był wcześniej eksponowany przez MW w Olsztynie podczas pikiety antyimigracyjnej, która odbyła się 11 października za sprawą Brygady Warmińsko-Mazurskiej Obozu Narodowo-Radykalnego.

– Doszły nas słuchy, że dzisiaj rano na ulicy Artyleryjskiej został zablokowany przez policję pas ruchu w celu zdjęcia antyimigracyjnego transparentu. Transparent został pozytywnie odebrany przez użytkowników CB Radia. Mimo to policja poszukuje sprawców. Dołączamy się z prośbą o pomoc w ich ujęciu. Jednocześnie wyznaczamy nagrodę w postaci bliższego zapoznania się i integracji z naszą sekcją sportową – komentują olsztyńscy Wszechpolacy.

Szy/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net