Oni zupełnie nie mają pojęcia, co robią. Niedzielski prostuje Kraskę, który prostował Niedzielskiego w sprawie cmentarzy

Wiele osób wciąż śmiertelnie poważnie traktuje narrację rządowo-medialną na temat śmiertelnej pandemii zabójczego koronawirusa, co samo w sobie jest mocnym argumentem przeciwko demokracji i nie braniu pod uwagę opinii tłumu. Jest to bowiem oznaka braku podstawowej zdolności kojarzenia faktów wśród dużej części społeczeństwa, ponieważ narracja ta wielokrotnie już była sprzeczna wewnętrznie. Ciężko jednak o tak jaskrawy przykład, jak tegoroczne zamykanie cmentarzy. Minister pandemii Adam Niedzielski publicznie sprzecza się z wiceministrem swojego resortu Waldemarem Kraską.

Na początku października w RMF FM minister pandemii Adam Niedzielski twierdził, że cmentarze nie będą zamykane. Jak przekonywał, „mamy o wiele więcej zabezpieczeń jeżeli można powiedzieć, które nie powodują, że z dnia na dzień sytuacja może się bardzo pogorszyć, chociażby kwestia zaszczepienia powoduje, że te procesy, które w zeszłym roku przebiegały o wiele bardziej gwałtownie, mówię o wzrostach liczb założonych i przede wszystkim wzroście liczby hospitalizowanych, to w tym roku nam taki scenariusz nie grozi”.

Przedwczoraj jednak wiceminister pandemii Waldemar Kraska zapowiedział, że o ile w skali krajowej nie będzie zamknięcia cmentarzy, jak jednak „będziemy starali się reagować punktowo, jeżeli będzie zła sytuacja w danym powiecie, te restrykcje będziemy wprowadzać”. Oznacza to, że jest jednak na stole opcja zamykania cmentarzy.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej, minister pandemii odniósł się do kwestii cmentarzy i zapewnił, że na pewno żadne nie będą zamykane.

– Co do świąt, nie ma zagrożenia. Na pewno cmentarze będą otwarte, tutaj nie będzie żadnego zaskakiwania. Chociaż rzeczywiście sytuacja jest o tyle dynamiczna, że ten przyrost, jaki mamy w ciągu ostatnich dwóch dni, jest zdecydowanie poza prognozą, którą przygotowaliśmy – twierdził Niedzielski.

Abstrahując od decyzji, twierdzenie, że na cmentarzach ludzie zarażą się jakimś śmiertelnym wirusem, jest kuriozalne. Przypominamy także, że według wielu lekarzy specjalistów od chorób zakaźnych oraz wirusologów, restrykcje są nie tylko zdecydowanie niepotrzebne, ale również szkodliwe. Według części z nich, restrykcje wywołują o wiele większe spustoszenie, niż sam koronawirus.

tvn24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net