ONZ chce przesiedlić ponad 450 tys. uchodźców z Syrii

ONZ podało dzisiaj informację o planach przesiedlenia do końca 2018 roku ponad 450 tys. uchodźców z Syrii. – Decyzja podyktowana jest obawami o los ludzi, a także upolitycznieniem tego tematu – powiedział przedstawiciel Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców.

– Wiemy, że międzynarodowy kontekst, z którym mamy do czynienia, a nikt nie ma co do tego wątpliwości, jest bardzo skomplikowany i powoduje niepokój w wielu krajach; prowadzi także do upolitycznienia tematów dotyczących uchodźców, przesiedlenia i azylów – tłumaczył rzecznik UNHCR, Adrian Edwards. Jutro w Genewie odbędzie się konferencja dotycząca problemu uchodźców. Swój udział zapowiedział już m.in. sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun oraz szef UNHCR Filippo Grandi.

Z danych ONZ wynika, że w sąsiadujących z Syrią państwach przebywa obecnie 4,8 mln uchodźców z tego kraju. Plany ONZ dotyczą przesiedlenia jednej dziesiątej z tej liczby. Komisarz Grandi zaznaczył na początku roku, że będzie to pierwsze tego typu spotkanie organizowane przez ONZ. – Będzie ono dotyczyło uchodźców syryjskich, gdyż to oni stanowią najpilniejszy problem. Jest bardzo ważne, aby na konferencji były reprezentacje na szczeblu ministerialnym i aby jej uczestnicy przyjechali z konkretnymi zobowiązaniami dotyczącymi rozmieszczenia uchodźców, a nie z pieniędzmi – powiedział w styczniu Grandi.

Mas/interia.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net