Opłacimy wszystkim testy w aptekach, krótszy bezsądowy areszt domowy. Zmiany w Wielkiej Histerii w Polsce. Morawiecki w szklanej kuli widział 140 tys. zakażeń dziennie

Premier Mateusz Morawiecki i minister pandemii Adam Niedzielski zapowiedzieli zmiany w zasadach Wielkiej Histerii w naszym kraju. Bezsądowy areszt domowy u osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa skrócony zostanie z 10 do siedmiu dni. Z kolei w aptekach mają być dostępne testy antygenowe, za które wszyscy zapłacimy.

Premier Morawiecki przekonywał, że „piąta fala stała się faktem”, lecz różni się od poprzednich. – Różni się tym, że dzisiaj mamy do czynienia z wirusem nazywanym Omikron, który jest dużo bardziej zaraźliwy od wcześniejszych wersji. To dlatego notujemy rekordy zakażeń i to dlatego musimy zmierzyć się z sytuacją nową, sytuacją inną, której do tej pory nie było – wmawiał premier.

Dodał, że „wszystkie kraje dotknięte mutacją wirusa Omikron notują rekordowe fale zakażeń”. – Część krajów Europy Zachodniej notowała te zakażenia już przed nami, np. we Francji było to kilkaset tysięcy zakażeń dziennie, w innych dużych krajach też między 100 a 200 tysięcy zakażeń dziennie – wyliczał dalej Morawiecki, zapominając najwyraźniej, że nawet według mainstreamowej narracji wariant Omikron jest o wiele mniej niebezpieczny od swoich poprzednich mutacji, które – jak wiadomo z perspektywy czasu – nie były szczególnie groźne dla społeczeństwa jako ogółu.

Następnie twierdził, że „widział analizy”, wedle których miało dochodzić do 140 tys. pozytywnych wyników testów na koronawirusa dziennie. Niestety, nie podzielił się wiedzą, kto jest autorem tejże. – Dlatego musimy się przygotować na to najlepiej, jak potrafimy – dodał.

Następnie ogłosił, że czas „kwarantanny”, czyli bezsądowego aresztu domowego skrócony zostaje z 10 do siedmiu dni. Morawiecki zaznaczył, że „korzystamy tutaj z doświadczenia innych krajów”, czyli bezrefleksyjnie kopiujemy procedury z Niemiec czy Francji.

– Przy tym wszystkim chcemy utrzymać możliwie wszystkie inne usługi medyczne, świadczenia medyczne, tak, by nie było sytuacji takiej, że ze względu na koronawirusa pozostała część służby zdrowia: onkologia, ortopedia i wszystkie inne po prostu w dużym stopniu są zakłócone. Postaramy się zrobić wszystko, żeby uruchomić dodatkowe mechanizmy, które będą utrzymywały także aktywną, pozostałą część służby zdrowia – kontynuował.

Następnie mówił o spotkaniu z Rządowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego. – Po pierwsze będziemy przygotowywać kolejne łóżka covidowe, po to, żeby służba zdrowia mogła rzeczywiście zaabsorbować ewentualne dodatkowe zachorowania – powiedział i dodał, że „tendencja nie jest zła”, ponieważ zmniejsza się liczba zajętych łózek covidowych. Należy zaznaczyć, że skoro rozprzestrzenia się bardziej zaraźliwa, ale mniej niebezpieczna wersja koronawirusa, to jest to oczywistość.

– Ale spodziewamy się i tak nam mówią eksperci, że już za 7-10 dni ten trend się bardzo szybko odwróci i może się gwałtownie zmienić, będzie kilkaset, może nawet ponad tysiąc łóżek dziennie wypełnianych przez osoby chore na koronawirusa – przepowiedział Mateusz Morawiecki.

– Ponadto zwiększone zostają możliwości testowania. Od 27 stycznia darmowe testy antygenowe w każdej aptece, duża powszechność testowania, jak najszersza powszechność testowania – kontynuował. Należy zaznaczyć, że jest to kłamstwo, gdyż testy te nie będą „darmowe”. Po prostu teraz każdy na koszt podatników będzie zmuszany do opłacania testów na życzenie dla obcych sobie osób, jakby masowe finansowanie dopuszczonej warunkowo jedynie szprycy było niewystarczającym marnotrawstwem.

Premier zalecił również pracę zdalną i ograniczenie kontaktów. – Poleciłem administracji publicznej i zalecam administracji samorządowej jak najszybsze przejście w tryb zdalny, hybrydowy, tam gdzie tylko można. Również apeluję do przedsiębiorców, aby tych kilka najbliższych tygodni przepracowali w trybie zdalnym – przekonywał Morawiecki.

onet.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net