28 września 2023
Wiadomości

Opozycja zaprasza rząd na spotkanie

foto: twitter.com/wprostcyw
foto: twitter.com/wprostcyw

Schetyna, Petru i Kosiniak-Kamysz zapraszają przedstawicieli PiS oraz Kukiz’15 na spotkanie, na którym chcą rozmawiać o Trybunale Konstytucyjnym. Spotkanie ma odbyć się w środę o godz. 15 w Sejmie. – Bierzemy odpowiedzialność za próbę poszukiwania kompromisu – twierdzi Petru z Nowoczesnej.

Grzegorz Schetyna powiedział, że PO, Nowoczesna i PSL będą kontynuować swoją współpracę. – Chcemy naszą współpracę koordynować, chcemy stworzyć model dobrej obecności w parlamencie, chcemy konsultować decyzje, mieć na nie wpływ – mówi lider PO. – Są sprawy, których będziemy bronić w sposób fundamentalny – dodaje Schetyna.

– Zapraszamy na spotkanie wszystkie kluby, zarówno PiS jak i Kukiz’15. Będziemy dyskutować o wszystkich projektach. Nie mam projektów, które będziemy pomijać. Warto podjąć to wyzwanie. Dziś jedynym zaproszeniem jest zaproszenie trzech partii opozycyjnych, które biorą odpowiedzialność za Polskę – zapowiadał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Partie opozycyjne chcą przede wszystkim obronić dotychczasowy układ konstytucyjny III RP. – Nie zgodzimy się na gmeranie w konstytucji – mówił Petru. Lider Nowoczesnej powtórzył też, że warunkiem dojścia do „kompromisu” jest wydrukowanie wyroku TK.

Liderowi Nowoczesnej nie podoba się też to, że wzięto się za polską obronność. – Z przerażeniem patrzymy na to, co dzieje się w MON. Nie zgadzamy się na taką retorykę – powiedział.

– To nie jest narzucanie, tylko otwarta propozycja do rozmowy. Jeżeli PiS nie przyjmie propozycji, to znaczy, że nie chce porozumienia – twierdzi Schetyna z PO.

CWIK/Interia.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net