Orban: naród polski może liczyć na wsparcie Węgier

Premier Szydło spotkała się z Wiktorem Orbanem podczas wizyty w Budapeszcie. Atmosfera podczas konferencji prasowej była bardzo ciepła. Premierzy wyrazili przekonanie o konieczności współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej wobec inwazji islamistów oraz brexitu.

foto: P. Tracz/KPRM
foto: P. Tracz/KPRM

– W przyszłym tygodniu mamy szczyt unijny, gdzie w ważnych stanowiskach będziemy się starać prezentować wspólne stanowiska jako Grupa Wyszehradzka – stwierdził premier Węgier, Wiktor Orban.

Polityk docenił fakt, że mimo trwania wielu zmian politycznych w Polsce, premier Szydło znalazła czas by odwiedzić Budapeszt. – Europa od strony południowej jest bezbronna. My, Węgrzy nadal proponujemy, byśmy stworzyli nową linię obrony na linii bułgarsko-tureckiej i na tej linii zapewnić bezpieczeństwo naszego kontynentu – dodał premier Węgier. Ponadto, w jego opinii, kwestia relacji brytyjsko-unijnych wymaga dalszych konsultacji i zaangażowania państw Europy Środkowej. Zgodziła się z nim premier III RP.

 Jest nasza wola, by Grupa Wyszehradzka miała jedno stanowisko w sprawie Brexitu. Wierzę, że to jednolite stanowisko będziemy mogli prezentować i teraz, i w przyszłości – stwierdziła szefowa polskiego rządu. – Polska zawsze będzie wspierała Węgry w trudnych i ważnych sprawach, dziękuję za deklarację wsparcia dla Polski – dodała Szydło.

– Życzę dużo sukcesów polskiemu rządowi i nie chcę być tutaj prorokiem, ale chcę powiedzieć, że niezależnie z której strony byłaby wymierzona niegodziwość w stronę Polski, to pani premier i cały naród polski mogą liczyć na wsparcie Węgier – podsumował premier Orban.

CWIK/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net