Pół miliona imigrantów przesiedlonych do krajów UE?

Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Premier Węgier Wiktor Orban zasugerował podczas ostatniego wystąpienia, że przywódcy UE oraz Turcji mogli zawrzeć porozumienie w sprawie przesiedlenia z Turcji do krajów Unii 400 – 500 tys. syryjskich imigrantów.

Według słów prezydenta Węgier możliwe jest, że 500 tys. osób zostanie sprowadzonych bezpośrednio z Turcji do UE. Takie rozwiązanie proponowano już na szczycie unijnym na Malcie. Nie zostało ono jednak włączone do porozumienia między UE a Turcją, podczas niedzielnego spotkania w Brukseli. Premier Węgier wyraża jednak obawę, że UE będzie wywierać w tej sprawie ogromną presję. – Nie tylko chcą sprowadzić tych ludzi do Europy, ale też natychmiast rozprowadzić ich na zasadzie obowiązkowej wśród państw członkowskich – powiedział Orban, zaznaczając również, że jego kraj nie zgadza się na przyjęcie imigrantów.

Jak poinformował w niedzielę „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”, UE gotowa jest do przyjęcia od Turcji 400 tys. osób, w zamian za zobowiązanie się Ankary do zahamowania napływu imigrantów do Europy. Udział w tym przedsięwzięciu zadeklarowały ponoć Niemcy, kraje Beneluksu, Austria, Szwecja, Finlandia oraz Grecja. Padła również informacja, jakoby w projekt włączyła się Francja. Sprawę przyjęcia 400 tys. imigrantów przedstawiciele tych państw rozważały w niedzielę, na specjalnie zwołanym szczycie w Brukseli.

Kaoch/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net