Orban: UE powinna współpracować z Rosją

Premier Węgier skrytykował unijną politykę izolacji wobec Federacji Rosyjskiej. Według niego, jest to nieprawidłowa forma sankcji za najazd Rosji na Ukrainę. Za błędne działania UE oskarżył m.in. Donalda Tuska, szefa Rady Europy.

Viktor Orban miał spotkanie z Władimirem Putinem 17 lutego w Budapeszcie. Obaj przywódcy podpisali w sumie pięć umów, w tym o dostawie gazu ziemnego.

Także wtedy premier wyraził się negatywnie o działaniach UE w odpowiedzi na atak Rosji na Ukrainę. Podkreślił, że kwestia rosyjska stała się przyczyną podziału Europy, ponieważ są kraje (Węgry, Czechy, Słowacja, Austria), które chcą współpracować z Moskwą. – Uważamy, że bez współpracy z Rosjanami nie możemy osiągnąć naszych celów – zauważył Orban.

Opozycją dla tych krajów są kraje nadbałtyckie, w tym Polska, oraz Stany Zjednoczone. – Pęknięcie w Unii Europejskiej jest bardzo głębokie, natury strategicznej – stwierdził przywódca Węgier.

AMMO/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net