17 maja 2024
WiadomościWojskowość

Ostrzelano terytorium Rosji

Niedawno pisaliśmy o ostrzeżeniu byłego doradcy Putina o szykowaniu przez Kreml wielkiej ofensywy na Ukrainę przez Rosję. Okazało się, że Rosjanie dostali cassus belli. Z terytorium Ukrainy dokonano ostrzału ziem rosyjskich.

Portal kresy24.pl podał informację, powołując się na ukraiński wywiad, że separatyści planowali przeprowadzenie w sobotę prowokacji, która pozwoliłaby Rosji na otwarte wkroczenie do Ukrainy. Komunikat sztabu w Mariupolu głosił: „Według danych wywiadu sektora M, terroryści zamierzają wycofać swój ciężki sprzęt bojowy do miejscowości Biezimiennoje i pod flagą Ukrainy otworzyć ogień w kierunku terytorium Rosji, aby sprowokować wprowadzenie przez nią wojsk”.

Wczoraj doniesienia zostały potwierdzone. „Według doniesień od mieszkańców, z okolic miejscowości Bezimiennoje koło Nowoazowska wyrzutnia rakietowa Grad strzela w kierunku terytorium rosyjskiego.” – podało centrum prasowe ukraińskiego dowództwa.

Minister Spraw Wewnętrznych Ukrain,y Arsen Awakow wydał wszystkim jednostkom MSW i Gwardii Narodowej rozkaz wstrzymania ognia o północy. Rozkaz motywowany był rozejmem, który ustalono w Mińsku. Taki sam rozkaz padł w republikach Noworosji.

Tymczasem armia rosyjska stacjonująca w Krymie przesunęła swoje oddziały na północną granicę półwyspu.

PRZECZYTAJ O OSTRZEŻENIU BYŁEGO DORADCY PUTINA W SPRAWIE INWAZJI NA KIJÓW

CWIK/kresy24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net