Oświadczenie kurii w sprawie ks. Charamsy

Biskup diecezji pelpińskiej stanowczo upomniał ks. Charamsę, wzywając go do zmiany postępowania. Poprosił również wiernych o modlitwę w intencji zbuntowanego kapłana.

„W związku z komunikatem Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, dotyczącego deklaracji ks. Krzysztofa Charamsy i jego wypowiedzi medialnych, sprzecznych z Pismem Świętym i Nauczaniem Kościoła Katolickiego oraz mając na uwadze normy Kodeksu Prawa Kanonicznego, biskup pelpliński upomniał ks. Krzysztofa Charamsę, aby wrócił na drogę Chrystusowego Kapłaństwa” – można przeczytać w liście, podpisanym przez rzecznika biskupa pelpińskiego, ks. dr. Ireneusza Smaglińskiego. „Jednocześnie biskup pelpliński prosi kapłanów i wiernych o modlitwę w tej intencji'” – dodaje ks. Smagliński.

Sam zainteresowany sygnalizuje, iż najpewniej przestanie wkrótce być księdzem. – Wiem, że muszę zrezygnować z kapłaństwa. Jeśli to zrobię jednak, to nie dla mojego partnera. Ta decyzja będzie efektem moich przemyśleń nad Magisterium Kościoła – zadeklarował ks. Charamsa w trakcie spotkania z włoskimi dziennikarzami. Wraz z mężczyzną, z którym żyje w homoseksualnym związku, pozowali podczas sesji zdjęciowej.

MGOT/gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.