Oświadczenie Prawicy Rp: Niepodległość największym dobrem narodu

Z okazji 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Prawica Rzeczypospolitej wydała oświadczenie. Poniżej przytaczamy je w całości.

Niepodległość największym dobrem narodu – Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

Setna rocznica odzyskania niepodległości jest okazją do złożenia hołdu i przypomnienia tych wszystkich, którzy pracowali i walczyli dla niepodległości. To tym ważniejsze, że dziś także świat wkracza w okres niepewności, rywalizacji mocarstw, postępującego chaosu, który może być zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa, a być może również suwerenności państwowej.

W tej sytuacji trzeba jasno powiedzieć, że zagrożenie polskiej niepodległości wynika z dwóch zasadniczych źródeł. Pierwsze, to narastanie imperialnej polityki rosyjskiej. Drugie, to odchodzenie od koncepcji Europy Ojczyzn i dążenie do zbudowania jednego europejskiego superpaństwa, które likwidowałoby suwerenność państw narodowych. Niepodległość jest największym dobrem narodu, gwarantem zarówno narodowych, jak i obywatelskich wolności. Rezygnowanie z suwerenności narodowej pod pretekstem budowania szerszych układów jest działaniem, które zmierza do ubezwłasnowolnienia narodu.

W obecnej sytuacji Polska musi, nie rezygnując z sojuszy, budować przede wszystkim własną siłę, zdolną do zabezpieczenia suwerenności państwowej. Dzisiaj takim wyzwaniem jest kwestia rozbudowy polskiego wojska, w tym rozbudowy obrony Rzeczypospolitej, z przeznaczeniem co najmniej 3 proc. PKB na obronność. W wymiarze europejskim Polska musi w sposób zdecydowany przeciwstawić się tendencjom do likwidowania państw narodowych i pozbawiania państw ich atrybutów suwerenności, takich zwłaszcza jak własny pieniądz czy armia, które stają się celem polityki unijnej. Dlatego też rocznica odzyskania niepodległości powinna być mobilizacją dla obrony fundamentalnych interesów Rzeczypospolitej, zarówno w wymiarze militarnym, jak i państwowym.

W imieniu Prawicy Rzeczypospolitej:
Krzysztof Kawęcki, Marian Piłka, Lech Łuczyński, Paweł Kubala

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.