6 kwietnia 2024
Wiadomości

Starsza kobieta przekazała oszustowi 150 tys. zł, bo „nie miał na bilet” na Ziemię

65-letnia kobieta w Japonii przekazała oszustom podszywającym się pod astronautę z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) 4,4 mln jenów, czyli około 150 tys. zł. Oszust lub oszuści przekonali kobietę, że astronauta nie ma pieniędzy na bilet, by wrócić na Ziemię.

Japonia jest już w przyszłości. Gdy u nas naciąga się starsze osoby „na wnuczka” lub „na policjanta”, tam już oszukuje się starsze osoby „na astronautę”. Ofiarą tego oszustwa padła 65-letnia kobieta.

Japonka miała poznać oszusta na Instagramie. Ten przedstawił się jako rosyjski astronauta na ISS. W trakcie poznawania się przez Internet oszust przekonał starszą kobietę, że nie może wrócić na Ziemię z powodu braku pieniędzy na bilet.

Jednocześnie zapewnił seniorkę, że ją kocha i zamierza przyjechać do Japonii. Tam zaś wezmą ślub. No i tyle wystarczyło.

Między 19 sierpnia a 5 września 65-latka przelała pięć razy na konto oszustwa łącznie 4,4 mln jenów, czyli około 150 tys. zł. Podejrzeń nabrała dopiero wówczas, gdy oszust prosił o kolejne przelewy. Wówczas dopiero powiadomiła policję.

„Astronauta” uwiarygadniał się postami na Instagramie, gdzie wrzucał zdjęcia pokazujące ISS. Wspominał też często o NASA i JAXA. Nie zastanowiło jej jednak, jak miałby wrzucać cokolwiek z telefonu czy komputera do mediów społecznościowych, przebywając na orbicie ziemskiej.

yomiuri.co.jp

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net