Oto parodia monarchii. Władca Hiszpanii na demonstracji za „otwartością”

Filip VI noszący tytuł króla Hiszpanii wziął udział w demonstracji „nie boimy się”, która przeszła w sobotni wieczór ulicami Barcelony. Władca nie szedł z przodu, lecz w dalszych szeregach. Sama manifestacja była sprzeciwem wobec terroryzmu oraz… zachętą do „różnorodności”.

twitter.com/RT_com; Junta Informa, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons (kolaż)

Filip VI szedł w jednym z dalszych szeregów z innymi demokratycznymi politykami. Król wziął udział w demonstracji po raz pierwszy w historii hiszpańskiej monarchii. Była także delegacja muzułmańskiej społeczności Barcelony.

Na czele pochodu szli przedstawiciele służb, które zapewniły pomoc po zamachach: policjanci, strażacy, lekarze i ratownicy medyczni, a także taksówkarze, kwiaciarki i mieszkańcy okolic deptaku Las Ramblas.

Ratusz umieścił na Twitterze wpis ogłaszający, że są „otwartym, gościnnym miastem pokoju”. – Wypełnijmy ulice pokojem i wolnością – apelowały wcześniej władze miasta, zaś burmistrz Ada Colau wezwała do „różnorodności i odwagi”.

W demonstracji wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Filip VI z dynastii Burbonów jest królem Hiszpanii od trzech lat. W imię przywrócenia zaufania społeczeństwa do instytucji monarchii podjął się reform. Pod koniec 2014 roku opublikował zasady funkcjonowania swego dworu – wszystkie wydatki miały być jawne. Na początku 2015 obniżył swoje dochody o 20 proc., ograniczył również wydatki na podróże i ceremonie dworskie oraz w większości pozostałych dziedzin. Działania te sprawiły, że ogół społeczeństwa patrzy na władcę przychylnie.

interia.pl, gosc.pl, wiki

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.