Owsiak twierdzi, że jest prześladowany

foto: Facebook
foto: Facebook

W obliczu wzrostu zagrożenia terrorystycznego i kryzysu imigracyjnego urzędnicy odpowiadający za bezpieczeństwo wydarzeń masowych nadali Przystankowi Woodstock status imprezy o podwyższonym ryzyku. Jerzy Owsiak uważa, iż to dowód na prześladowanie go przez władze PiS i porównuje sytuację do czasów PRL.

Woodstock został uznany za imprezę o podwyższonym ryzyku głównie ze względu na mające miejsce niedawno w Europie zamachy terrorystyczne, jak choćby te we Francji czy w Belgii. Sytuacji nie ułatwia również kwestia imigrantów, którzy coraz częściej atakują uczestniczki tego rodzaju festiwali jak Woodstock. W trosce o bezpieczeństwo młodzieży urzędnicy zwiększyli wymogi bezpieczeństwa, które muszą spełnić organizatorzy imprezy. Zażądali m.in. ogrodzenia wokół terenu festiwalu oraz zwiększenia liczby ochroniarzy, którzy będą pilnować porządku podczas zabawy.

Organizatorzy narzekają, że nie stać ich na realizację wszystkich wymagań. Jerzy Owsiak idzie o krok dalej – oskarża władze o prześladowania wymierzone w jego osobę oraz sam Woodstock. – Mam takie poczucie, trochę nierealne, jakbyśmy wracali do PRL-u, a więc czasów, w których rządzi urzędnik – złości się Owsiak. – Ludzie nas pytają, czy to jest ostatni Woodstock. (…) Można w ten sposób zabić każdy festiwal – dodaje.

Woodstock to jeden z najtańszych festiwali muzycznych. Często dochodzi podczas niego do rozlicznych wypadków z udziałem uczestników będących pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Twórca WOŚP twierdzi, że festiwal jest jednym z najbezpieczniejszych na świecie i przynosi chlubę Polsce. Prośby o wzmocnienie bezpieczeństwa to, jego zdaniem, wyraz niechęci władzy. – Nie wiem za co, ale nam się trochę dostało – twierdzi. – Sześciostronicowe uzasadnienie powstało 400 km stąd, przy biurku w Komendzie Głównej. Podejrzewam, że zostało napisane przez ludzi, którzy tu nigdy nie byli – skarży się dziennikarce TVN24. Owsiak wystosował nawet oficjalne zaproszenie do ministra Błaszczaka, by ten przekonał się, jak „bezpieczną” imprezą jest Woodstock.

MGOT/gosc.pl, naszemiasto.pl, wyborcza.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net