Oxford: teksty o kiełbasie obrażają żydów i muzułmanów

Oxford University Press zabroniło autorom podręczników przez niego wydawanych pisać o świniach oraz o kiełbasie. Ma to pomóc w uniknięciu obrazy uczuć religijnych muzułmanów i żydów.

Wydawca powiedział, że każdy podręcznik powinien brać pod uwagę różnice kulturowe oraz religijne, jeśli sprzedaż ma się zwiększać. – Nasze materiały są sprzedawane w prawie 200 krajach i zachęcamy niektórych autorów do poszanowania różnic kulturowych. (…) Mamy różne wytyczne dla różnych rejonów geograficznych i nie dotyczą one naszych publikacji akademickich – tłumaczył rzecznik prasowy wydawnictwa.

Jednym z działań podjętych przez OUP było właśnie polecenie autorom nie zamieszczania wzmianek o wieprzowinie, ponieważ mogłoby to urazić wyznawców judaizmu bądź islamu. „Zgodnie z decyzją OUP, na liście tematów niedozwolonych w tekstach znajdują się: świnie, kiełbasa lub cokolwiek, co można postrzegać jako wieprzowinę” – przeczytał w liście OUP do jednego z wydawców Jim Naughtie, gospodarz programu w BBC Radio, po czym go skomentował. – Jeśli szanowany wydawca, związany z instytucją akademicką, mówi, że masz napisać książkę, w której nie wolno ci wspominać o świniach, bo mogłoby to kogoś obrazić, to jest to zwyczajna niedorzeczność, jakiś żart.

AMMO/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net