PAD zawetował ustawy PiS. Reakcje społeczeństwa ciepłe

– Zdecydowałem o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS – poinformował dziś rano Andrzej Duda. Prezydent apeluje też o spokój.

Prezydent stwierdził, że w polskiej tradycji konstytucyjnej prokurator generalny nigdy nie miał nadzoru nad Sądem Najwyższym. – Nie było też powiedziane, że o sposobie i regułach pracy i funkcjonowaniu SN będzie decydował prokurator generalny poprzez ustalanie regulaminu – mówi Andrzej Duda. − Zdecydowałem, że zwrócę z powrotem Sejmowi, czyli zawetuję ustawę o Sądzie Najwyższym, jak również o KRS, albowiem Sejm doprowadził do tego, że są one ze sobą powiązane – zauważa prezydent.

Przeciwko prezydentowi zwróciły się prorządowe media i rzesza usłużnych dziennikarzy. Stronnictwa niezwiązane jednak z głównym układem podkreślają, że jego ruch był dobry. Widać też wyraźnie, że społeczeństwo popiera w tej kwestii prezydenta, jednocześnie odcina się od fatalnej opozycji.

Katolicki publicysta, Tomasz Terlikowski zauważa też, że „PiS reformą sądownictwa wytrącił sobie argument wahadła w sprawie aborcji”. – PiS reformę podejmuje (pozostawiam otwartym, bo się na tym nie znam, czy jest to reforma dobrze przeprowadzona czy źle, i jakie będą jej skutki). I to mimo, że do niej argument wahadła stosuje się w stopniu doskonałym. W przypadku aborcji zaś posłużył on, jako powód (jeden z wielu), dla których nie można było zakazać zabijania niepełnosprawnych dzieci. Może więc wcale nie chodziło o wahadło, a o to, że ktoś uważa, że jednak takie dzieci mogą być zabijane, jeśli tego chcą ich rodzice? – pisze Tomasz Terlikowski w serwisie malydziennik.pl (pełen tekst TUTAJ).

Prof. Ryszard Piotrowski twierdzi, że temat zostanie poruszony przez Sejm najpewniej po wakacjach podczas pierwszych wrześniowych posiedzeń Sejmu.

Twitter, NaszDziennik.pl, Interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.