16 czerwca 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Pakistan: kolejna ofiara prawa islamskiego

foto: /twitter.com/TheresaMechele
foto: /twitter.com/TheresaMechele

Po tym, jak islamscy ekstremiści oskarżyli jednego z mieszkańców Pakistanu o obrazę islamu, istnienie chrześcijańskiego osiedla w tym kraju jest zagrożone. Imran Masih oglądał w swoim telefonie film, w którym chrześcijański duchowny krytykował niektóre wymiary islamu.Przestępstwo” Masiha zgłoszono do miejscowego imama, który nakazał ukarać mężczyznę śmiercią.

Oskarżonemu chrześcijaninowi udało się uciec. Jeden z bogatych muzułmanów wyznaczył jednak 10 tys. dolarów nagrody za jego schwytanie. Do zdarzenia doszło w miejscowości Bosaan, gdzie żyje ok. 300 chrześcijan. – Jest to kolejny przypadek łamania w Pakistanie prawa i nadużywania tzw. ustawy o bluźnierstwie, która dyskryminuje mniejszości – niepokoi się arcybiskup Lahauru Sebastian Shaw. Duchowny zaznaczył również, że za „występek” jednej osoby każe się całą wspólnotę.

Sytuacja w wiosce cały czas jest napięta. Muzułmanie postawili chrześcijanom ultimatum, że jeśli chcą pozostać w swych domach, muszą przejść na islam. Mogą też wydać oskarżonego, który zostanie spalony żywcem przed miejscowym kościołem. Zagrożono także, że jeżeli chrześcijanie nie dostosują się do tych żądań, ich domy zostaną zrównane z ziemią. Obrońcy chrześcijan podkreślają, że zagrożenie jest realne, a pogłębia je obojętność policji.

Kilka dni temu zamordowany został Khurram Zaki, pakistański obrońca praw mniejszości, w tym chrześcijan. Choć Zaki sam był muzułmaninem (szyitą), miejscowi islamiści nie mieli oporów, by go zabić. Mężczyzna protestował wraz z chrześcijanami, domagając się zniesienia karania śmiercią „obrazy islamu” oraz zaprzestania mordowania wyznawców Chrystusa.

MGOT/panstwochrzescijanskie.pl, dailyo.in

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net