Pakistan – młoda kobieta zamordowana przez matkę i brata

foto: twitter.com/theluckyman
foto: twitter.com/theluckyman

Osiemnastoletnia Pakistanka Zeenat Rafiq została spalona żywcem, ponieważ poślubiła mężczyznę bez zgody swoich rodziców. Okrutnej zbrodni na dziewczynie dokonali jej najbliżsi – matka oraz brat.

Matka jest już w rękach policji, trwają natomiast poszukiwania brata, który najpewniej dokonał zbrodni na jej polecenie. Zeenat postanowiła wbrew woli rodziny poślubić Hassana Khana. Sąd udzielił parze zgody na małżeństwo, jednak to nie powstrzymało matki dziewczyny. Jak opowiada mąż zamordowanej, osiemnastolatkę zwabiono do domu podstępem. Zapewniano ją, że rodzina już jej wybaczyła i że chce ją pobłogosławić. Gdy Zeenat zjawiła się w rodzinnym domu, została przywiązana do łóżka, polana naftą i podpalona. Policję wezwali sąsiedzi, zaniepokojeni krzykami płonącej dziewczyny. Aresztowana matka Zeenat tłumaczyła, iż jej córka popełniła niewybaczalną zbrodnię, więc musiała zostać ukarana.

To nie pierwsza tego rodzaju zbrodnia w Lahore. W całej prowincji Pendżab dochodzi do największej liczby tzw. honorowych zabójstw w całym Pakistanie. Kobiety najczęściej są zabijane za to, że związały się z wybranym przez siebie mężczyzną bądź nie chcą poślubić tego, którego wybrali rodzice. Nierzadko morduje się także osoby, które przeszły na chrześcijaństwo – 97 proc. mieszkańców Pendżabu do muzułmanie. We wrześniu doszło do takiego mordu właśnie w Lahore (TUTAJ). Szacuje się, że w ubiegłym roku aż 800 kobiet zginęło na skutek mordów honorowych, dokonanych przez najbliższą rodzinę. Szacunki te mogą być jednak zaniżone, ponieważ wokół morderczej praktyki panuje zmowa milczenia.

MGOT/wp.pl, timesofindia.indiatimes.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.