4 kwietnia 2024
Wiadomości

Palikot atakuje szkołę

Foto: Adrian Grycuk - Praca własna, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
Foto: Adrian Grycuk – Praca własna, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Palikot atakuje w Gliwicach. Oskarża szkołę o łamanie zasady świeckości i „kult jednostki podobny do Stalina”.

Kandydat na prezydenta RP Janusz Palikot pojawił się w dniu 28 kwietnia na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 w Gliwicach. Krótka wizyta była jednak nietypowa, ponieważ kandydat w otoczeniu kilku osób trzymających hasła wyborcze pojawił się z zaskoczenia i bez zaproszenia. Cytując fragment wierszyka przedszkolaków, który rzekomo pochodził ze scenariusza akademii przygotowanej na powitanie biskupa, wykorzystał swoje wystąpienie do oskarżeń o łamanie przez szkołę zasad świeckości i o stalinizm.

– Tego typu teksty przypominają kult jednostki Stalina, lata 50-te, czyli najgorsze, co przeżywaliśmy w Polsce. Trudno sobie w ogóle wyobrazić, że dzieci są zmuszane do takiej podległości. Wbrew współczesnej kulturze, obowiązkom szkoły. Żaden biskup czy inny ksiądz nie może się w ten sposób wywyższać – mówił Palikot. – Dlaczego w szkole nie są realizowane lekcje etyki tylko religii? Dlaczego na dzisiejszej uroczystości, mimo iż nie ma biskupa, znajduje się inny ksiądz katolicki? – dopytywał.

Palikot poinformował, że o rzekomym scenariuszu dowiedział się z informacji mediów, powołując się na radio TOK FM. Zapewnił również, że złoży zawiadomienie w śląskim kuratorium oświaty, które powinno jego zdaniem całą sprawę wyjaśnić.

Dyrekcja szkoły nie kryła zaskoczenia, ponieważ nie została uprzedzona o przyjeździe Palikota. Zapewnia też, że jego oskarżenia są całkowicie bezpodstawne. – Pan Palikot pojawił się całkowicie bez uprzedzenia. Dowiedzieliśmy się o tym, gdy już był na terenie szkoły. Zakłócił w ten sposób naszą szkolną uroczystość – coroczną imprezę propagującą gwarę i kulturę śląską, VII edycję konkursu „Beroć kożdy może” – w który zaangażowane są różne gliwickie szkoły i instytucje. Rozumiem, że trwa kampania wyborcza, ale szkoła nie jest miejscem walki politycznej tylko edukacji dzieci – mówiła Iwona Hrycyna-Mutz, dyrektorka SP nr 11 w Gliwicach.

Wyniki przedwyborczych sondaży przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi są dla Palikota miażdżące. Jednak najwyraźniej wciąż wierzy, że prowokacje i jątrzenie mogą okazać się skuteczne, by reanimować gasnącą popularność kandydata i jego partii. Wiara w cuda to domena osób wierzących i religijnych. W tym jednak przypadku – wobec zdeklarowanego ateizmu i walki z religią – z pewnością ich nie będzie.

Mug/dziennikzachodni.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net