Państwo z papieru i taśmy. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa udostępniło dokładne dane 20 tys. pracowników, m.in. CBŚP i SOP

Pracownik Rządowego Centrum Bezpieczeństwa udostępnił dokładne dane 20 tys. policjantów, funkcjonariuszy CBŚ, strażaków oraz SOP. O sprawie poinformował „Niebezpiecznik”. – Każdy mógł pobrać plik Excela zawierający dane osobowe ponad 20 000 funkcjonariuszy publicznych – czytamy na portalu.

Dane dotyczą 20 tys. policjantów (także z CBŚP), celników, pracowników Służby Ochrony Państwa, Administracji Skarbowej, Straży Granicznej, Straży Pożarnej (także ochotniczej), Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Miejskiej, SOK-u i Służby Więziennej.

– W środku nazwiska, numery telefonów, PESEL-e, e-maile (służbowe lub prywatne) a także dokładny adres miejsca pracy. Plik z danymi został udostępniony w internecie przez… pracownika Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w popularnym serwisie do wizualizacji danych ArcGIS – podaje Niebezpiecznik. W danych znalazły się także serie i numery dowodów osobistych oraz paszportów, ale kolumna ta była pusta.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Redakcję o wycieku poinformował pracownik AcvGIS, który szukał informacji na temat szczepień. Znalazł w ten sposób plik excela, który wgrał użytkownik, który w nazwie miał „_rcb”.

– Na podstawie budowy pliku i danych wywnioskować można, że jest to lista funkcjonariuszy i pracowników różnych rządowych instytucji, których zgłoszono do szczepień. Kolumna “CreationDate” wskazuje, że wyciek obejmuje osoby zgłaszanych od 12 kwietnia 2021, 8:20 aż do 20 kwietnia 2021 6:40. Wygląda na to, że zgłoszeń dokonywał jeden funkcjonariusz danej jednostki, wpisując pozostałe chętne osoby – czytamy.

Po poinformowaniu RCB o wycieku, plik szybko został usunięty. Nie wiadomo jednak, czy i kto z niego już skorzystał i przesłał dalej.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.