Papież Franciszek doceniony w Rosji

Lekarzom watykańskiego Szpitala Dziecięcego im. Dzieciątka Jezus (Ospedale Pediatrico Bambino Gesu, Vatican) oraz Papieżowi Franciszkowi przyznano nagrodę Rosyjskiego Stowarzyszenia Transplantologii Dziecięcej „Droga miłosierdzia”. Otrzymują ją co cztery lata osoby zasłużone dla rozwoju i wspierania tej dziedziny medycyny.

Jak stwierdził główny transplantolog Wydziału Zdrowia Okręgu Samarskiego prof. Borys Jariemin, transplantologia w Rosji nie posiada niestety jeszcze poziomu światowego, dlatego liczy się tu bardzo działalność zagranicznych specjalistów. W tym roku nagrodę „Droga Miłosierdzia” przyznano specjalistom transplantologom z watykańskiej Kliniki Pediatrycznej im. Dzieciątka Jezus. Klinika od wielu lat współpracuje z rosyjskimi transplantologami, prowadząc dla nich w Rosji bezpłatne szkolenia. Rosyjskie dzieci z najtrudniejszymi, najbardziej skomplikowanymi problemami zdrowotnymi operowani są w Rzymie.

Za ogromny wkład w pomoc rosyjskim specjalistom Stowarzyszenie przyznało nagrodę włoskim kolegom. W sposób szczególny wyróżniony został Papież Franciszek, główny kurator i opiekuna watykańskiej kliniki pediatrycznej, za jego modlitwę w intencji chorych dzieci i za stałą troskę o ich zdrowie.

Mug/pl.radiovaticana.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net