Papież Franciszek odbędzie wizytę w Afryce

foto: Global Panorama, licencja CC BY-SA 2.0 via Flickr.com
foto: Global Panorama, licencja CC BY-SA 2.0 via Flickr.com

Nuncjusz apostolski Kenii, abp Charles Balvo, podaje, że w listopadzie papież rozpocznie podróż po Afryce od jego kraju.

Franciszek uda się do Nairboi 25 listopada, zaś dwa dni później odbędzie wizytę w stolicy Ugandy, Kampaii, a w dniach 29-30 listopada zatrzyma się w Bangi, stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej. Według nuncjusza, papież odprawi w Nairobi Eucharystię oraz spotka się z duchowieństwem i osobami konsekrowanymi. Niewykluczone, że zajrzy do biur ONZ oraz do jednego ze slumsów.

Abp Balvo twierdzi, że punktem odniesienia dla wizyty papieskiej jest „sytuacja polityczna w Republice Środkowoafrykańskiej” borykająca się z przemocą. Kwestie tego tego typu oraz sprawy imigrantów są otaczane przez papieża „szczególną troską”.

Nuncjusz nadmienił, że tematem wizyty papieskiej mają być słowa: „Trwajcie mocni w wierze” zaproponowane przez kenijskich biskupów. Jest przekonany, że wizyta ojca świętego nie tylko zachęci tamtejszych katolików do pogłębiania wiary w swoim wnętrzu, ale także wpłynie na społeczeństwo, aby jeszcze bardziej stosowało się do zasad wiary.  Dodał jednocześnie, że jedyną możliwością udziału w tej wizycie wiernych z małych wiosek będą transmisje radiowe.

Smson/gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net