18 maja 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Papież nie wspomni o kwestii Medziugorje?

Wszystko wskazuje na to, że podczas wizyty w Sarajewie papież Franciszek nie odniesie się jednak do tematu objawień w Medziugorje. Tak twierdzi rzecznik prasowy Watykanu ks. Federico Lombardi.

Papież zawita do stolicy Bośni i Hercegowiny 6 czerwca. Będzie to dzień wypełniony licznymi spotkaniami, m.in. z przedstawicielami władz, miejscowymi duchownymi, młodzieżą i studentami. Uroczysta msza odprawiona zostanie przez Franciszka na sarajewskim stadionie Koševo. W związku z odwiedzinami papieża w Bośni i Hercegowinie pojawiły się pytania, czy głowa Kościoła odniesie się do kwestii Medziugorje. Z wypowiedzi księdza Lombardi można wnioskować, że ci, którzy oczekiwali poruszenia tej sprawy, raczej się rozczarują. Sprawa wydarzeń z miasteczka w kantonie Hercegowina-Naretwa nie została bowiem oficjalnie zakończona. – Komisja, której przewodniczył kard. Ruini, zakończyła już pracę i przekazała swoje wnioski Kongregacji Nauki Wiary – powiedział Lombardi – Teraz to ta kongregacja zajmuje się niniejszą sprawą, podejmuje dodatkowe badania, by w końcu przedstawić ją na posiedzeniu plenarnym tej dykasterii. Nie mogę jednak powiedzieć, kiedy i w jaki sposób zostanie zakończona ta sprawa.

Medziugorje stało się znane w latach 80., kiedy pojawiły się informacje o objawieniach maryjnych w miasteczku. Kościół oficjalnie nie potwierdził prawdziwości tych objawień. Mimo wytycznych Stolicy Apostolskiej, które nie zezwalają na organizowanie oficjalnych pielgrzymek do Medziugorja, co roku w mieście pojawiają się aż dwa miliony wiernych. Nierzadko pielgrzymki te organizowane są przez parafie i proboszczów.

Mgot/gosc.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net