5 grudnia 2023
Kościół i wiaraRodzinaWiadomości

Papież o Komunii Św. dla ewangelików

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

„Porozmawiajcie z Panem i idźcie naprzód. Ja nie odważę się powiedzieć nic więcej”- odparł Franciszek, zapytany o kwestię dopuszczania do Komunii Św. osób wyznania ewangelickiego.

Temat poruszyła w rozmowie z papieżem jedna z luteranek, której mąż jest katolikiem i która chciałaby razem z nim przystępować do sakramentu Eucharystii. Franciszek odpowiedział kobiecie podczas spotkania ze wspólnotą luterańską w Rzymie. – Na pani pytanie mogę odpowiedzieć tylko pytaniem: co może pani zrobić ze swym mężem, aby Wieczerza Pańska towarzyszyła pani na jej drodze? Jest to problem, na który każdy musi odpowiedzieć – skomentował Franciszek. – Mówił mi pewien zaprzyjaźniony pastor: „Ależ my wierzymy, że Pan jest tam obecny. I wy wierzycie, że Pan jest obecny? Gdzie jest różnica?”. „W wyjaśnieniach, w interpretacji”. Życie jest większe niż wyjaśnienia i interpretacje. Zawsze odnoście się do chrztu: „Jedna wiara, jeden chrzest, jeden Pan”, jak mówi Paweł – kontynuował papież. – Wyciągnijcie z tego wnioski. Ja nigdy nie odważyłbym się dać pozwolenia, bo nie należy to do moich kompetencji. Jeden chrzest, jeden Pan, jedna wiara. Porozmawiajcie z Panem i idźcie naprzód. Ja nie odważę się powiedzieć nic więcej – zakończył enigmatycznie swoją wypowiedź papież.

Słowa Franciszka są interpretowane bardzo różnorodnie. Z jednej strony pojawiły się głosy, iż papież zachęca kobietę, by przyłączyła się do Kościoła Katolickiego. Z drugiej słychać opinie, iż wypowiedź ojca świętego to początek dyskusji na temat dopuszczania ewangelików do Komunii Św.

MGOT/gosc.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net