Papież przypomina: rodzina to nie to samo co „związek”

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Ojciec święty Franciszek zaznaczył, iż nie należy mylić rodziny z innym rodzajami związków. Ta pierwsza oparta jest bowiem na Boskim planie i sakramencie.

– Nie można mylić rodziny, takiej jak ją chciał Bóg, z innymi typami związków – wskazał papież. – Rodzina zbudowana na małżeństwie nierozerwalnym, jednoczącym i otwartym na przyjęcie potomstwa, należy do „marzenia” Boga i Jego Kościoła dla zbawienia rodzaju ludzkiego – dodał Ojciec święty podkreślając, iż Kościół nadal promuje małżeństwo nierozerwalne, sakramentalne, otwarte na potomstwo. Zdaniem Franciszka nie są to rzeczy nieosiągalne bądź dostępne dla nielicznych. W tej rzeczywistości mogą uczestniczyć wierni, którzy otworzą się na łaskę Chrystusa.

Ojciec Święty podkreślił również, jak ważne jest przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa. Dodał jednak, iż jakość wiary zawierających sakrament nie oznacza jednocześnie jego nieważności. –  Trzeba wyraźnie podkreślić, że jakość wiary nie jest zasadniczym warunkiem zgody małżeńskiej, która, zgodnie z odwieczną doktryną może być podważona jedynie na poziomie naturalnym – powiedział Franciszek. – Nierzadko narzeczeni, pobudzeni do prawdziwego małżeństwa przez instynkt naturalny, w chwili zawierania sakramentu mają ograniczoną świadomość pełni planu Bożego, a dopiero potem, w życiu rodzinnym, odkrywają to wszystko, co Bóg Stwórca i Odkupiciel dla nich ustanowił. Niedobory formacji wiary, a także błąd odnośnie do jedności, nierozerwalności i sakramentalnej godności małżeństwa stanowią o wadliwości zgody małżeńskiej tylko wówczas, gdy determinują wolę – dodał papież.

MGOT/gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.