3 marca 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Papież uda się na Kubę i do USA

W trakcie zapowiadanej na II połowę września pielgrzymki, papież Franciszek odwiedzi Kubę i USA. Będzie również gościem organizowanego przez amerykański Kościół katolicki Światowego Spotkania Rodzin.

Ojciec święty, który będzie przebywał w dniach 26-27 września w Filadelfii, zaplanował także wizytę w więzieniu, gdzie przebywa ks. William Lynn. 64-letni kapłan był do 2004 roku sekretarzem ds. kleru w archidiecezji w Filadelfii. Zajmował się skargami wpływającymi na księży w związku z podejrzeniami o pedofilię.

W 2012 roku sąd w Filadelfii wymierzył duchownemu karę od trzech do sześciu lat pozbawienia wolności za ukrywanie przypadków nadużyć seksualnych dokonywanych przez kler. Uznał, że był winny przestępczego narażenia na niebezpieczeństwo dzieci w związku z przypadkiem byłego księdza Edwarda Avery’ego. Po tym, jak w 1994 roku Avery został oskarżony o molestowanie dzieci, ks. Lynn skierował go na leczenie. Avery trafił później do nowej parafii, ale w 1999 roku znów popełnił przestępstwo o podłożu seksualnym wobec nieletniego, za co otrzymał wyrok pięciu lat więzienia.

W trakcie postępowania odwoławczego sąd apelacyjny stanu Pensylwania oddalił oskarżenia prokuratury, która upierała się przy twierdzeniu, że ks. Lynn działał z „zamiarem promowania lub ukrywania pedofilii”. Niemniej jednak wydał też wyrok skazujący. – To wręcz nieprawdopodobne co spotkało tego człowieka. Ksiądz przebywał w więzieniu 18 miesięcy za przestępstwo, którego nie popełnił i nie mógł popełnić w świetle prawa – podkreślił Thomas Bergstrom, adwokat duchownego.

Po spotkaniu z ks. Lynnem, Papież Franciszek odprawi na filadelfijskim Benjamin Franklin Parkway Mszę Św. stanowiącą zakończenie obchodów Światowego Spotkania Rodzin i pielgrzymkę na kontynent północnoamerykański.

Mug/catholicherald.co.uk

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net