6 kwietnia 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Papież ustanowił Rok Miłosierdzia

Papież Franciszek ogłosił bullę „Oblicze miłosierdzia”, którą oficjalnie ustanowił Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia.

Ogłoszenie roku odbyło się podczas ceremonii w bazylice watykańskiej. Będzie on trwał od 8 grudnia do 20 listopada 2016 roku. Bulla została odczytana przez ks. bpa Leonarda Sapienza.

Podczas ceremonii ogłoszenia roku papież powiedział, że miłosierdzie jest potrzebne w dzisiejszych czasach „epokowych przemian” i cierpień. Ogłoszona bulla skierowana jest do przestępców i ludzi skorumpowanych.

„To samo wezwanie niech dotrze do osób wspierających bądź współuczestniczących w korupcji. Ta zgniła rana społeczeństwa jest ciężkim grzechem, który woła do nieba, ponieważ uderza w same podstawy życia osobistego i społecznego. Korupcja nie pozwala patrzeć w przyszłość z nadzieją, ponieważ w swojej bezwzględności i chciwości niszczy projekty słabych i miażdży najbiedniejszych” – czytamy w dokumencie.

– Dlatego, że Kościół w czasie wielkich przemian i pokory jest wezwany do silniejszego zaoferowania znaków obecności i bliskości Boga. Nie jest to czas na rozrywkę, ale przeciwnie, by trwać na czuwaniu i rozbudzić w nas umiejętność dostrzegania tego, co istotne – powiedział papież.

W bulli zostały przywołane również słowa Jana XXIII, w których mówił o lekarstwie miłosierdzia. Nawiązał też do słów Jana Pawła II, który prosił o szerzenie miłosierdzia we współczesnym świecie. „Jest ono podyktowane miłością człowieka i wszystkiego, co ludzkie, a co w odczuciu tak bardzo wielu współczesnych jest zagrożone wielkim niebezpieczeństwem”.

Joan/wpolityce.pl, radiomaryja.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net