„Paskowy” z reżimówki na dywaniku? Pracownica i telewizja przepraszają

Pracownicy programu o nazwie „Wiadomości” w reżimowej telewizji zaliczyli w ich środowisku zapewne uchodzącą za skandaliczną wpadkę. Na pasku pojawił się napis „Debata o ukraińskim barbarzyństwie”.

W propagandowym programie przedstawianym jako informacyjny nieraz miały miejsce manipulacje, a nawet już – co jest nowością, od kiedy władzę przejęła oligarchia PiS – po prostu kłamstwa. Niechlubną normą jest także brak staranności oraz rzetelności w prezentowanych materiałach. A wszystko to z naszych pieniędzy odbieranych pod przymusem.

Tym razem jednak sprawa była spektakularna. Ktoś mógł pomyśleć, że w TVP puszczony został materiał na temat ludobójstwa na Wołyniu. – Debata o ukraińskim barbarzyństwie – można było przeczytać na pasku.

– A teraz muszę państwa przeprosić za błąd na belce informacyjnej, która pojawiła się w czasie tego programu. Użyliśmy przymiotnika „ukraiński”, podczas gdy chodziło nam oczywiście o „rosyjskie barbarzyństwo” – powiedziała w trakcie programu pracownica TVP Edyta Lewandowska.

Przeprosiny pojawiły się także na twitterowym profilu „WiadomościTVP”.

– Szanowni Państwo, przepraszamy za błędną belkę informacyjną opublikowaną w dzisiejszym wydaniu @WiadomosciTVP Oczywiście chodziło nam o ROSYJSKIE barbarzyństwo popełnione na Ukrainie – napisano.

press.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “„Paskowy” z reżimówki na dywaniku? Pracownica i telewizja przepraszają

  • 13 kwietnia 2022 o 09:56
    Permalink

    W istocie, przyjmując, że Rosjanie dokonują na Ukrainie zbrodni (przyjmując, bo oficjalnych wyników śledztwa jeszcze nie ma), to chyba porównywanie rosyjskiego barbarzyństwa z ukraińskim (znanym np. z Wołynia) nie ma sensu. Wydaje mi się, że ukraińskie było znacznie gorsze – ale to mnie się wydaje.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net