PAŻP ma wstępne porozumienie na dwa miesiące z kontrolerami lotów

– Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) i kontrolerzy lotów w czwartek zakończyli trwające kilka tygodni negocjacje i doszli do porozumienia – ogłoszono podczas podkomisji sejmowej. W rzeczywistości porozumienie wstępne ma dotyczyć najbliższych dwóch miesięcy. Sprawa więc jeszcze wróci.

PAŻP i kontrolerzy lotów osiągnęli wstępne porozumienie.

– Udało nam się dojść do porozumienia. Musimy zdawać sobie sprawę, że to nie koniec wojny, ale rozejm. W imię dalszej dobrej współpracy, aby nie paraliżować ruchu lotniczego w Polsce, poszliśmy na daleko idące ustępstwa i udało nam się porozumieć – powiedział przedstawiciel związków zawodowych Andrzej Fenrych.

– Mamy dobrą wiadomość. Najważniejsze, że nie grozi nam paraliż ruchu lotniczego nad Polską. Pasażerowie mogą odetchnąć z ulgą. Ten dokument ma wartość wiążącą. Stale byłem pełen nadziei, że to porozumienie jest możliwe. Dalej będę twierdził, że strony są w dialogu, nie są na wojnie – skomentował minister Andrzej Adamczyk.

– Informacja do wszystkich tych, którzy planowali wyloty w najbliższych dniach: transport lotniczy w Polsce jest niezaburzony. Ufam, że także w najbliższych miesiącach i latach – przekonywał.

Fenrych z kolei zaznaczył, że porozumienie podpisano na dwa miesiące i 10 dni. Dokument w tej sprawie podpisali Maciej Sosnowski ze związków oraz Anita Oleksiak z PAŻP.

– Mamy do czynienia de facto z przedłużeniem rozmów z kontrolerami, wydłużeniem czasu, żebyśmy mogli o tych wszystkich szczegółach porozmawiać do lipca. Nie będzie żadnych problemów dotyczących ruchu lotniczego od 1 maja – skomentował rzecznik rządu Piotr Müller.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net