24 maja 2024
RodzinaWiadomości

Peru funduje pigułkę „dzień po”

foto:Pixabay
foto:Pixabay

W śmiercionośną pigułkę „dzień po” można za darmo zaopatrzyć się w peruwiańskich przychodniach. Wszystko za sprawą wyroku sądu w Limie, który zdecydował o darmowej dystrybucji tego dzieciobójczego specyfiku ośrodkach zdrowia na terenie całego kraju. Konferencja Episkopatu Peru zdecydowanie sprzeciwia się rozpowszechnianiu tzw. „doustnej antykoncepcji awaryjnej”. 

Po skandalicznej decyzji sądu w Limie, która obfitować będzie w tragiczne konsekwencje, peruwiańscy biskupi zamieścili komunikat na oficjalnej stronie internetowej. Duchowni piszą w nim, że domniemane „dobro” związane z zastosowaniem pigułki nie przewyższa wartości życia poczętego. Hierarchowie wskazują ponadto na ideologiczne manipulacje, zmierzające do błędnego definiowania pojęć początku życia, poczęcia i ciąży.

Biskupi wyrazili ubolewanie, iż tam gdzie hołduje się „tolerancji” jako „wartości” księża, lekarze i adwokaci katoliccy broniący życia i rodziny spotykają się z nietolerancją i uprzedzeniem. Nazywani są oni fundamentalistami, nawet mimo naukowej i prawnej argumentacji swojego stanowiska. Ponadto zarzuca im się odwoływanie wyłącznie do wiary.

Peruwiański episkopat domaga się prawnej ochrony życia poczętego. Biskupi wskazują także na sprzeczność orzeczenia dopuszczającego bezpłatną dystrybucję środków zabijających dzieci nienarodzone z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który zakazuje państwu rozprowadzanie specyfików o właściwościach dzieciobójczych.

Maj/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net