Petru chce ścigać za memy

Polityk deklarujący się niegdyś jako zwolennik wolnego rynku, straszy teraz sądem za wykorzystanie… ramki w internetowym memie. Zdaniem Ryszarda Petru obrazek naśladujący grafiki Nowoczesnej to „naruszenie praw autorskich”.

„Nie spodziewałeś się Ryszarda Petru w tym wątku” – mógłby powiedzieć administrator, który zamieścił na facebookowej stronie partii Razem obrazek krytykujący Nowoczesną. A jednak, Petru pojawił się w wątku, gdzie obśmiewano jego partię. Co więcej, zaczął straszyć sądem za rzekome naruszenie praw autorskich. Zdaniem polityka mem, który naśladuje pod względem wizualnym grafiki promujące jego partię, stanowi złamanie prawa. – „Proszę o natychmiastowe usunięcie Waszego logo z charakterystycznej dla Nowoczesnej ramki” – skomentował Petru obrazek z surykatką. „Przede wszystkim, grafiki Nowoczesnej są traktoawne [pisownia oryginalna – red.] jako dzieło i zgodnie z prawem zakazane jest ingerowanie w ich treść. Łamiecie to prawo, co maże narazić Was na sprawę sądową” – dodał polityk apelując, by przedstawiciele Razem zaczęli „czytać ze zrozumieniem” i przyłączyli się do jego partii.

foto: Facebook
foto: Facebook

Internauci nie zostawili suchej nitki na zadziwiającej reakcji Petru. Również Adrian Zandberg zakpił z oponenta, pisząc: „Szanowny Panie Pośle, zachęcam do zapoznania się z definicją pastiszu oraz prawa cytatu. Osobiście mogę pana zapewnić, że niepowtarzalnego stylu grafik .Nowoczesnej nikt z nas nie planuje powielać inaczej niż ironicznie”.

MGOT/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net