Piecha chce, by nie za udowodnienie, ale „uprawdopodobnienie” zakażenia w pracy ktoś – bo nie sąd – zasądzał odszkodowanie 15 tys. zł. „Każdy rozsądny poseł powinien za tą ustawą zagłosować”

Bubel prawny grupy posłów oligarchii rządzącej nabiera medialnego tempa. Dzisiaj w RMF FM poseł PiS Bolesław Piecha przedstawił dalsze założenia projektu ustawy, którą nawet propisowskie media jawnie krytykują. Wśród postulatów posła pojawiło się zasądzenie odszkodowania dla pracownika, który „uprawdopodobni” złapanie SARS-CoV-2 w miejscu pracy.

Wiceprzewodniczący komisji zdrowia i poseł PiS Bolesław Piecha opowiadał o popieranym przez siebie projekcie ustawy – a raczej wyjątkowego bubla w historii całej III RP. O wstępnych założeniach i absurdach wynikających z projektu pisaliśmy już w czwartek.

Pomysł posłów PiS proponuje jednak o wiele więcej patologii prawnych,, które były szeroko komentowane. Dziś jednak pojawił się kolejny pomysł – zasądzanie odszkodowania na podstawie „uprawdopodobnienia”. Przekonuje również, że nie będzie donoszenia na kolegów w pracy.

– Pracownik będzie mógł złożyć wniosek o to, że zaraził się w zakładzie pracy. Pracodawca będzie musiał sprawdzić, czy w swojej grupie pracowników ma osoby niezaszczepione. Jeśli ma osoby niezaszczepione, a wniosek spełnia pewne kryteria prawdopodobieństwa, czyli, że mógł się zakazić tylko i wyłącznie w zakładzie pracy, (pracodawca – przyp. red.) będzie odpowiedzialny i będzie musiał wypłacić odszkodowanie. Tylko to odszkodowanie jest niebagatelną kwotą, bo 15 tys. zł. Będzie musiał uprawdopodobnić (pracownik – przyp. red.), że zakaził się w pracy. Jeżeli w tym zakładzie pracy wszyscy są przetestowani, to nie ma możliwości złożenia wniosku. To jednak nie świadczy o tym, że on się nie zarazi, bo wirus jest powszechny i występuje w komunikacji miejskiej, w sklepie, on będzie nawet w naszym domu – mówił poseł PiS Bolesław Piecha.

– Każdy rozsądny poseł powinien za tę ustawą zagłosować. Być może jestem człowiekiem dużej wiary i uważam, że Sejm jednak wykaże się rozsądkiem, nawet w tej bardzo trudnej sytuacji – kontynuował.

rmf24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net